Z hiszpańskiego: spokojnie, bez pośpiechu. Słowo używane, gdy ktoś mówi: „wyluzuj”, „nie spinaj się”, „wszystko jest pod kontrolą”.
W świecie, który ciągle gdzieś pędzi, czasem warto po prostu zwolnić, odetchnąć i przypomnieć sobie, dokąd naprawdę zmierzasz. Tranquilo.